YURTDIŞI KURBAN

YURTDIŞI Kurban Hisse Bedeli 400 TL'dir.

Vekalet:

"Ameller Niyetlere Göredir" kaidesine göre, Sizin adınıza derneğimiz tarafından kurban kesimi yapılması için bağışınızı yaptığınız andan itibaren Kurban kesimi ile ilgili vekaleti doğrudan bize vermiş olursunuz. Bağışı yaparken size verilen resmi evrakta bu vekaletin yazıya dökülmüş hali yani bir sözleşme anlamına gelir. Yani "Ben bu parayı Cansuyu derneğine benim (veya belirteceği başka birinin) adıma kurbanımı kesmesi için yatırıyorum" demektir.

 

Ancak kişinin kalbinin mutmain olması için, bizi arayarak sözlü olarak da vekaletini verebilir.

 

 

Bilgilendirme:

Banka, Kredi kartı ve Makbuz aracılığı ile Kurban bağışı yapan kişilerden kendilerine ulaşabileceğimiz bir GSM numarası istenmektedir (PTT'de ki veznelerde bu bilgiler eksik kalabilmektedir). Kurban bağışı dernek sistemlerine kaydedildiği anda sizin bize vermiş olduğunuz GSM numarasına, Bağışınızın sistemlerimize kaydedildiğine dair bir SMS gelecektir.

 

Aynı şekilde, kurban kesimi yapıldıktan sonra adına kurban kesilecek kişinin GSM numarasına Kurbanının kesildiğine dair bir SMS gönderilecektir. Ancak, ülkelere giden görevlilerimizin, bölgelerinde ki tüm kurbanları kestiğine dair rapor Genel Merkezimize ulaşmadan size SMS gönderilmez.

 

Rapor geldikten sonra GSM numarasına aynı gün SMS ile kurbanının kesildiği bilgisi gönderilir.

 

 

Görüntü:

Ekiplerimizin kontrolünde yürütülen kesim işlemleri, ekip elemanlarımızdan bir tanesinin vekaletleri kesim yapacak kişiye vermesi ile başlar. Kesim öncesi, kesim anı ve dağıtım anı video kamera ile kayıt altına alınır. Kurban bayramından sonra ki süreçte, ülkelere göndermiş olduğumuz ekipler geri geldikten sonra video kameraya kaydettikleri görüntüler tek tek ve isim isim düzenlenmeye başlanır.

 

Kurban bağışlarının yoğunluğu nedeniyle bu düzenleme 1-2 aylık bir süreci alabilmektedir. Görüntülerinin montajı tamamlanan kişiler ile tekrar SMS ile irtibat kurularak, internet sayfamız üzerinden videolarını izleyebilecekleri bilgisi verilir.

Ancak, SMS uyarısına rağmen adres güncellemesi yapmamış kişilere görüntülerin gönderilmesi mümkün olmayacaktır.

2014 yılı Cansuyu Kurban organizasyonunda, bağışçılarımıza gön...

2014 yılı Cansuyu Kurban organizasyonunda, bağışçılarımıza internet üzerinden gönderilen videodan bir kesit..

Posted by Cansuyu on 7 Eylül 2015 Pazartesi